Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Thomasa Alvy Edisona

Czy jesteś spokrewniony z amerykańskim wynalazcą?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z amerykańskim wynalazcą, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA amerykańskiego wynalazcy

Thomas Alva Edison był amerykańskim wynalazcą i biznesmenem znanym jako jeden z najbardziej płodnych wynalazców wszech czasów. Urodzony 11 lutego 1847 roku w Mediolanie w stanie Ohio, Edison odegrał kluczową rolę w rozwoju licznych urządzeń w wielu różnych dziedzinach, takich jak elektryczność, telekomunikacja i środki masowego przekazu.

Edison pochodził z rodziny klasy średniej. Jego ojciec, Samuel Edison, pochodził z rodziny lojalistów, która przeniosła się do Ohio z Kanady po amerykańskiej wojnie o niepodległość. Jego matka, Nancy Matthews Elliott, pochodziła z rodziny szkockiego pochodzenia i była wykształconą nauczycielką. Edison miał sześcioro rodzeństwa i dorastał w domu, w którym ceniono edukację.

Na poziomie genealogicznym Edison należał do haplogrupy Y-DNA R1b. Ta haplogrupa jest najczęstszą haplogrupą w zachodniej części Europy i sięga daleko wstecz do prehistorii. Dominowała wśród Celtów, a później wśród plemion germańskich, takich jak Anglosasi. W tym kontekście oznacza to, że bezpośredni męscy przodkowie Edisona mogli pierwotnie pochodzić z tych regionów.

Edison opuścił szkołę w wieku siedmiu lat z powodu niezdolności do dostosowania się do konwencjonalnych metod nauczania. Zamiast tego skupił się na samodzielnej nauce, w której pomagała mu matka. W młodości Edison pracował jako operator telegrafu, co rozbudziło jego zainteresowanie elektrycznością i mechaniką.

Jego pierwszym znaczącym wynalazkiem był fonograf w 1877 roku, urządzenie, które mogło nagrywać i odtwarzać dźwięki. Był to znaczący przełom technologiczny, ponieważ było to pierwsze urządzenie umożliwiające odtwarzanie dźwięku. Doprowadziło to do tego, że Edison stał się znany jako "czarodziej z Menlo Park".

Później nastąpił prawdopodobnie jego najsłynniejszy wynalazek - żarówka. Chociaż nie był pierwszym, który ją wynalazł, jego wersja była pierwszą praktyczną i komercyjnie opłacalną. Umożliwiło to rozpowszechnienie światła elektrycznego w domach i firmach na całym świecie.

Edison założył Edison Electric Light Company w 1878 roku, która później przekształciła się w General Electric, jedną z największych i najdłużej działających firm na świecie. Wynalazki i rozwój jego firmy miały ogromny wpływ na współczesne życie, od wynalezienia kinetoskopu, który położył podwaliny pod kinematografię, po rozwój systemów generowania i dystrybucji energii elektrycznej.

Thomas Alva Edison zmarł 18 października 1931 roku w West Orange w stanie New Jersey. Pozostawił po sobie ogromne bogactwo wynalazków, patentując za życia łącznie 1093 wynalazki, więcej niż ktokolwiek inny w historii.

Jednak jego dziedzictwo żyje nadal. Jego osiągnięcia zainspirowały pokolenia wynalazców i naukowców oraz ukształtowały krajobraz technologiczny, w którym dziś żyjemy. Jego wkład w rozwój technologii, które są obecnie integralną częścią naszego codziennego życia, sprawia, że Thomas Alva Edison jest niezwykłym graczem w technologicznej historii ludzkości.

Thomas Alva Edison należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-S10242) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%