Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Tony'ego Kushnera

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym scenarzystą?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym scenarzystą i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA znanego scenarzysty

Tony Kushner to znany amerykański dramaturg i pisarz, którego twórczość jest rozpoznawana i doceniana zarówno w Ameryce, jak i na arenie międzynarodowej. Jego twórczość obejmuje różnorodne tematy, w tym politykę, seksualność, religię i rasę. Kushner urodził się 16 lipca 1956 roku na Manhattanie w Nowym Jorku, a dorastał w Lake Charles w Luizjanie jako żydowski Amerykanin. Jego rodzice byli muzykami i odegrali ważną rolę w jego rozwoju artystycznym.

Kushner rozpoczął swoją karierę jako pisarz i dramaturg na początku lat 80-tych. Jego przełom nastąpił w połowie lat 90. dzięki sztuce Angels in America: A Gay Fantasia on National Themes. Sztuka, która zdobyła dwie nagrody Tony za najlepszą sztukę oraz Nagrodę Pulitzera w dziedzinie dramatu, dotyczy kryzysu związanego z AIDS i innych współczesnych kwestii społecznych. Chociaż temat był kontrowersyjny w tamtym czasie, dzieło Kushnera zostało docenione za głębokie człowieczeństwo i złożoną eksplorację trudnych kwestii.

W trakcie swojej kariery Kushner napisał wiele innych sztuk, w tym "Perestroika", "Homebody/Kabul" i "Caroline, or Change". Każda z tych sztuk była chwalona za głęboką zawartość merytoryczną i zdolność do angażowania się w kwestie polityczne, religijne i społeczne. Utwory dramatyczne Kushnera są znane ze swojej lirycznej jakości, głębi treści i zdolności do emocjonalnego poruszania publiczności.

Poza twórczością dramatyczną, Kushner zasłynął także jako działacz polityczny. Otwarcie homoseksualny, prowadził kampanię na rzecz praw społeczności LGBT i był krytykiem rządu USA za prezydentury George'a W. Busha.

W 2013 roku Kushner został odznaczony przez ówczesnego prezydenta Baracka Obamę Narodowym Medalem Sztuki, najwyższym odznaczeniem, jakie może otrzymać artysta w USA. Nagroda ta została mu przyznana w uznaniu jego życiowej pracy i wkładu w kulturę amerykańską.

Od niedawna Kushner jest również aktywny jako scenarzysta. W 2012 roku napisał scenariusz do wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga filmu "Lincoln", opartego na książce "Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln" autorstwa Doris Kearns Goodwin. Za swoją pracę nad tym filmem Kushner był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Adaptowany.

Ogólnie rzecz biorąc, Tony Kushner jest wybitnym dramaturgiem i pisarzem, którego twórczość dotyka wielu obszarów społecznych i kulturowych. Jego dramaty, które poruszają głębokie, aktualne tematy z artystyczną werwą i finezją, przyniosły mu pochlebne recenzje i liczne nagrody, w tym dwie nagrody Tony i nagrodę Pulitzera. Przez całą swoją karierę Kushner używał swojego głosu, aby rzucić światło na ważne kwestie i stał się jednym z czołowych dramaturgów swojego pokolenia.

Tony Kushner należy do haplogrupy Q-M242 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%