Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Projekt DNA Tutanchamona

Czy jesteś bezpośrednim męskim potomkiem faraonów? iGENEA publikuje wyłącznie profil Y-DNA Tutanchamona i poszukuje jego ostatnich żyjących krewnych.

W 2009 r. przeprowadzono szeroko zakrojone badania DNA mumii Tutenchamona i innych członków jego rodziny. Zostały one jednak tylko częściowo opublikowane w lutym 2010 r. Wyniki testu Y-DNA były trzymane w tajemnicy pomimo wielu próśb. Z pomocą nagrania z Discovery Channel, iGENEA udało się zrekonstruować profil Y-DNA Tutenchamona, jego ojca Akhenatena i dziadka Amenofisa III. Zaskakujący wynik:

Tutanchamon należy do haplogrupy R-M269, do której należy dziś ponad 50% wszystkich mężczyzn w Europie Zachodniej.

Szukaj krewnych żyjących współcześnie

W obecnym projekcie Tutanchamona poszukujemy najbliższych krewnych męskiej linii Tutanchamona żyjących obecnie w Europie. Aby wziąć udział w Projekcie DNA Tutanchamona, zamów test iGENEA Premium lub Expert. Jeśli Twój profil pasuje do profilu Tutanchamona we wszystkich 16 markerach, zwrócimy Ci cenę testu i otrzymasz bezpłatne przedłużenie testu.

Tło

. Haplogrupa R-M269 pochodzi z regionu wokół Morza Czarnego około 9.500 lat temu. Imigracja tej grupy do Europy nastąpiła najwcześniej wraz z rozprzestrzenianiem się rolnictwa od 7000 r. p.n.e., najprawdopodobniej istnieje również silny związek z Indoeuropejczykami, którzy rozprzestrzeniali się w Europie w kilku falach nieco później.
W dzisiejszym Egipcie grupa ta stanowi mniej niż 1% i jest to z pewnością częściowo spowodowane imigracją europejską w ciągu ostatnich 2 000 lat.
Tutanchamon był ostatnim faraonem XVIII dynastii, panującym od 1332 do 1323 r. p.n.e. Jego linia ojcowska zaczyna się od faraona Thutmosisa I, który panował od około 1504 r. p.n.e. do 1492 r. p.n.e. Jego ojcowski rodowód nie jest znany.
Nie jest więc obecnie jasne, w jaki sposób ta linia przybyła do Egiptu z obszaru swojego pochodzenia. Najwcześniejsze ślady rolnictwa znane są z okresu około 5000 lat p.n.e., możliwe jest, że już wraz z rozprzestrzenianiem się rolnictwa z rejonu Żyznego Półksiężyca, haplogrupa R-M269 dotarła do Egiptu z północy.
Czwarta fala przypuszczalnie indoeuropejskiej kultury Kurgan między 2500 a 2200 r. p.n.e. jest również możliwa. Kultura ta rozprzestrzeniała się w Europie od ok. 4 400 r. p.n.e., co wyjaśnia związek z haplogrupą R-M269. Haplogrupa R-M269 była z pewnością rozpowszechniona również w imperium indoeuropejskich Hetytów w Anatolii. Z czasów panowania Akhenatena lub Tutanchamona zachował się w archiwach Hetytów list od egipskiej królowej. W liście tym prosi króla Hetytów o jednego z jego synów na nowego faraona, ponieważ jej mąż nie żyje, a ona nie ma syna.
Tożsamość królowej pozostaje do dziś niejasna, ale mogły istnieć więzi rodzinne między 18. dynastią Egiptu a Hetytami; pochodzenie linii faraonów R-M269 może na to wskazywać.
Dokładne powiązania zostaną wyjaśnione dopiero w przyszłych badaniach. Poprzez publikację wyników tego testu chcemy wnieść wkład w dyskusję naukową i ją pogłębić.

Zamów test DNA

Links:

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%