Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Warrena G. Hardinga

Czy jesteś spokrewniony z 29. prezydentem USA?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z 29. prezydentem USA i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA 29. prezydenta USA

Warren Gamaliel Harding, znany jako Warren G. Harding, był 29. prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1921-1923. Harding był pierwszym prezydentem USA, który zwrócił się do publiczności radiowej w kampanii wyborczej i był znany z "powrotu do normalności" po zawirowaniach I wojny światowej.

Harding urodził się 2 listopada 1865 roku w Blooming Grove w stanie Ohio, jako najstarsze z ośmiorga dzieci. Jego rodzicami byli dr George Tryon Harding i Phoebe Elizabeth Dickerson. Jego ojcowski ród wywodzi się od angielskich i szkockich przodków, podczas gdy jego matka była pochodzenia niemiecko-szwajcarskiego. Wpływ tych europejskich korzeni jest widoczny w jego markerach genetycznych, szczególnie w haplogrupie R-M269, do której należał. Ta haplogrupa jest najczęstsza w Europie Zachodniej, zwłaszcza w Anglii i Szkocji, co wskazuje na jego ojcowskie pochodzenie.

Polityczny wzrost Hardinga rozpoczął się w 1899 roku, kiedy został wybrany na senatora z Ohio. Po dwóch kadencjach jako senator, został wybrany na gubernatora Ohio w 1914 roku. Jego wysiłki polityczne zostały ostatecznie nagrodzone prezydenturą w 1920 roku. Jako prezydent, Harding był znany ze swojego "powrotu do normalności" - polityki opartej w dużej mierze na konserwatyzmie i leseferystycznym kapitalizmie. Podczas swojej kadencji skupił się na wyeliminowaniu progresywizmu i wzmocnieniu amerykańskiej gospodarki.

Warren G. Harding prowadził politykę zagraniczną polegającą na ograniczonej interwencji w sprawy zagraniczne podczas swojej prezydentury. Harding prowadził politykę utrzymania pokoju po I wojnie światowej i pracował nad wzmocnieniem izolacjonistycznej postawy Ameryki. Jego polityka wewnętrzna obejmowała agresywne cięcia podatkowe i znaczną deregulację, co poprawiło klimat biznesowy, ale także spowodowało brak kontroli i nadzoru.

Pomimo osiągnięć politycznych, prezydentura Hardinga została przyćmiona przez skandale, które stały się znane jako "kopuła garnka". Wiele lat po jego śmierci ujawniono, że członkowie jego administracji wydzierżawili krajowe rezerwy ropy naftowej prywatnym firmom, co doprowadziło do jednego z największych skandali korupcji politycznej w historii Stanów Zjednoczonych.

Harding zmarł niespodziewanie 2 sierpnia 1923 roku podczas podróży do Kalifornii. Jego śmierć wywołała smutek i szok w całych Niemczech. Choć za życia cieszył się dużą popularnością, jego skandale polityczne często sprawiały, że z perspektywy czasu określano go mianem jednego z najgorszych prezydentów USA.

Pomimo kontrowersji i skandali, które położyły się cieniem na jego prezydenturze, wkład Hardinga w amerykańską politykę pozostawił trwały ślad. Jego polityka "powrotu do normalności" wpłynęła na amerykańskie podejście do międzynarodowego zaangażowania i stanowiła ważny punkt zwrotny w historii Stanów Zjednoczonych.

Podsumowując, Warren G. Harding był znaczącą, choć kontrowersyjną, postacią w amerykańskiej polityce. Jego pochodzenie i markery genetyczne - w szczególności członkostwo w haplogrupie R-M269 - oferują odkrywcze spojrzenie na historię imigracji Ameryki i rolę, jaką może ona odgrywać w kształtowaniu jednostek, które mają znaczący wpływ na bieg historii.

Warren G. Harding należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-ZP75) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%