Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Williama Faulknera

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym pisarzem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym pisarzem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA znanego pisarza

William Faulkner, urodzony 25 września 1897 roku w New Albany w stanie Missisipi, jest bez wątpienia jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w literaturze amerykańskiej. Znany ze złożonych postaci i nowatorskich technik opowiadania, Faulkner uchwycił esencję amerykańskiego Południa, badając głębokie ludzkie konflikty i duchy przeszłości.

Korzenie Faulknera sięgają głęboko w deltę Missisipi. Pochodził z rodziny, która od pokoleń mieszkała na Południu. Jego pradziadek William Clark Falkner, często nazywany "Starym Pułkownikiem", był pisarzem, przedsiębiorcą kolejowym i żołnierzem, którego życie i legenda stanowiły nieustającą inspirację dla własnych opowieści Faulknera. Warto zauważyć, że Faulkner dodał "u" do swojego nazwiska w młodym wieku, być może po to, by zdystansować się od rodzinnej legendy i ukształtować własną ścieżkę.

Dorastał w Oxford w stanie Missisipi, mieście, które często przedstawiał w swoich powieściach jako "Jefferson" w hrabstwie Yoknapatawpha - miejscu fikcyjnym, ale głęboko zakorzenionym w południowej rzeczywistości. Faulkner opuścił szkołę średnią bez jej ukończenia i był pisarzem-samoukiem, który w dużej mierze sam nauczył się pisać.

Jego życie osobiste było równie skomplikowane, jak jego literackie postacie. Ożenił się z Estelle Oldham, ale ich małżeństwo było często burzliwe, naznaczone problemami Faulknera z alkoholem i własnymi trudnościami Estelle. Para miała dwoje dzieci.

Chociaż Faulkner został doceniony na całym świecie i zdobył Literacką Nagrodę Nobla w 1949 roku, zawsze pozostawał wierny Południu i swoim korzeniom. Przez większość życia mieszkał i tworzył w swoim ukochanym rodzinnym Oxfordzie.

William Faulkner jest doskonałym przykładem na to, jak pochodzenie i historia rodziny mogą kształtować twórczą wizję pisarza. Jego powieści i opowiadania to nie tylko okno na amerykańskie Południe, ale także głęboki wgląd w ludzką duszę.

William Faulkner należał do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-Z141) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%