Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Williama Harveya

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym angielskim lekarzem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym angielskim lekarzem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA słynnego angielskiego lekarza

William Harvey, urodzony w 1578 roku, był angielskim lekarzem i anatomem najbardziej znanym ze swojego przełomowego odkrycia układu krążenia. Jego badania i odkrycia zrewolucjonizowały medycynę i utorowały drogę nowoczesnym badaniom kardiologicznym.

Harvey pochodził z Folkestone w hrabstwie Kent i urodził się w zamożnej rodzinie. Był najstarszym z dziewięciorga dzieci Thomasa Harveya, odnoszącego sukcesy biznesmena i lokalnego radnego, oraz jego żony Joane. Bezpieczeństwo finansowe jego rodziny pozwoliło Harveyowi cieszyć się rozległą edukacją. Studiował w Caius College w Cambridge i kontynuował szkolenie medyczne w słynnym centrum medycznym Uniwersytetu w Padwie we Włoszech, gdzie studiował pod kierunkiem słynnego anatoma Giovanniego Battisty Morgagniego.

Po powrocie do Anglii w 1602 r. Harvey rozpoczął praktykę lekarską w Londynie, a następnie został królewskim lekarzem króla Jakuba I, a później króla Karola I. Podczas swojej służby jako lekarz prowadził intensywne badania ludzkiego ciała, w szczególności serca i przepływu krwi.

Jego rewolucyjne odkrycia zostały opublikowane w 1628 roku w pracy "De Motu Cordis" (O ruchu serca i krwi). Opisał w nim szczegółowo, w jaki sposób serce działa jak pompa, a krew przepływa przez ciało w ciągłym obiegu - pomysł, który podważył i obalił wcześniejsze teorie medyczne.

W życiu osobistym Harvey był dwukrotnie żonaty, ale nie miał dzieci. Był człowiekiem o głębokiej ciekawości i naukowej uczciwości, często opisywanym jako skromny i skromny.

W Williamie Harveyu widzimy pioniera, który pomimo dominujących opinii i przekonań swoich czasów, miał odwagę zbadać i zrozumieć ludzkie ciało w nowy sposób. Jego spuścizna jest świetnym przykładem naukowej błyskotliwości i niezachwianego poszukiwania prawdy.

William Harvey należał do haplogrupy E-M96 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%