Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Williama McKinleya

Czy jesteś spokrewniony z 25. prezydentem USA?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z 25. prezydentem USA i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA 25. prezydenta Stanów Zjednoczonych

William McKinley, 25. prezydent Stanów Zjednoczonych, jest postacią często przyćmiewaną przez innych tytanicznych prezydentów swojej epoki. Odegrał on jednak kluczową rolę w przełomowym momencie amerykańskiej historii, gdy kraj ten z odizolowanego państwa stał się wschodzącą światową potęgą.

Urodzony 29 stycznia 1843 r. w Niles w stanie Ohio, McKinley miał skromne początki. Jego ojciec, William McKinley Sr, był operatorem huty żelaza, a matka, Nancy Allison McKinley, kładła nacisk na moralność i religię, co z pewnością wpłynęło na głęboko zakorzenione przekonania McKinleya. Jako młody człowiek służył w armii Unii podczas wojny secesyjnej, osiągając stopień majora, co później przyniosło mu przydomek "Major McKinley".

Po wojnie McKinley studiował prawo i rozpoczął udaną praktykę prawniczą przed wejściem do polityki. Jako zagorzały zwolennik ceł ochronnych, szybko stał się czołowym członkiem Partii Republikańskiej.

W 1871 roku McKinley poślubił Idę Saxton, córkę bogatego bankiera z Canton w stanie Ohio. Para miała dwie córki, ale obie zmarły w niemowlęctwie. Te tragedie, w połączeniu ze słabym zdrowiem Idy, ukształtowały życie osobiste i charakter McKinleya.

Jako prezydent, wybrany w 1896 r. i ponownie wybrany w 1900 r., McKinley objął urząd w czasach wstrząsów gospodarczych i imperialistycznych zapędów. Jego administracja była odpowiedzialna za aneksję Hawajów, zwycięstwo w wojnie hiszpańsko-amerykańskiej i późniejsze przejęcie Filipin, Puerto Rico i Guam.

Prezydentura McKinleya dobiegła jednak nagłego końca, gdy został zastrzelony przez anarchistycznego zabójcę w 1901 roku. Jego śmierć doprowadziła do mianowania charyzmatycznego Theodore'a Roosevelta na prezydenta i oznaczała koniec pewnej epoki i początek nowej w amerykańskiej polityce.

William McKinley może nie być tak dobrze znany jak niektórzy z jego współczesnych, ale jego prezydentura i spuścizna są ściśle związane z transformacją Ameryki z kraju wiejskiego w supermocarstwo przemysłowe.

William McKinley należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-S764) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%