Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Yo-Yo Ma

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym wiolonczelistą?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym wiolonczelistą i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA słynnego wiolonczelisty

Yo-Yo Ma, znany na całym świecie jako jeden z najwybitniejszych wiolonczelistów wszech czasów, imponuje nie tylko wybitną muzykalnością, ale także ciekawością i wszechstronnością. Jest żywym przykładem tego, jak sztuka może łączyć kultury i ludzi.

Urodzony w Paryżu w 1955 roku, Yo-Yo Ma wywodzi się z Chin. Jego rodzice, Hiao-Tsiun Ma i Marina Lu, byli bardzo muzykalni. Jego ojciec był skrzypkiem i nauczycielem muzyki, a matka śpiewaczką. Z takim artystycznym DNA trudno było się dziwić, że Ma zaczął grać na wiolonczeli w wieku czterech lat. Wkrótce potem jego rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował edukację muzyczną, najpierw w Juilliard School, a później u znanego wiolonczelisty Leonarda Rose'a na Uniwersytecie Harvarda.

Mimo młodego wieku Yo-Yo Ma szybko zyskał uznanie na światowej scenie. Jego interpretacje dzieł klasycznych są równie imponujące, jak jego wyprawy w kierunku folku, jazzu, a nawet muzyki świata. Poszerzył tradycyjny repertuar wiolonczelowy i wprowadził instrument w różne konteksty muzyczne, często poprzez współpracę z muzykami z całego świata.

Jednym z konkretnych projektów, który podkreśla wizję Ma muzyki jako środka łączącego kultury, jest Silk Road Project. Został on zainicjowany przez Ma i skupia muzyków, kompozytorów i artystów z krajów położonych wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku.

Rodzina zawsze miała kluczowe znaczenie dla Yo-Yo Ma. Ma żonę Jill Hornor, konsultantkę ds. sztuki, z którą ma dwójkę dzieci. Pomimo napiętego harmonogramu jako międzynarodowy solista, zawsze znajdował równowagę między karierą a życiem rodzinnym, co jest być może kolejnym powodem jego przyziemnej i ciepłej osobowości.

W Yo-Yo Ma widzimy muzyka, którego pochodzenie i dziedzictwo wpłynęły na jego artystyczną ekspresję i przesłanie uniwersalnej więzi. Uosabia on piękno i moc muzyki, która przekracza granice kulturowe i geograficzne.

Yo-Yo Ma należy do haplogrupy O-M175 w linii ojcowskiej i haplogrupy C w linii matczynej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%