Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Zachary'ego Taylora

Czy jesteś spokrewniony z 12. prezydentem USA?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z 12. prezydentem USA i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA dwunastego prezydenta USA

Zachary Taylor, często nazywany "Old Rough and Ready", był 12. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki i znany jest ze swoich sukcesów wojskowych, które przyniosły mu narodową sławę i ostatecznie najwyższy urząd w kraju. Jego kadencja jako prezydenta była jednak krótka, ponieważ zmarł zaledwie 16 miesięcy po inauguracji w 1850 roku.

Taylor urodził się w hrabstwie Orange w Wirginii w 1784 roku i pochodził z prominentnej rodziny plantatorów. W dzieciństwie rodzina przeniosła się do Kentucky, gdzie spędził większość swojego życia. Chociaż dorastał w kulturze frontierów wiejskiego Kentucky, był mocno zakorzeniony w południowej arystokracji, posiadając plantacje i trzymając niewolników.

Jego kariera wojskowa rozpoczęła się w 1808 roku, kiedy wstąpił do armii amerykańskiej. W ciągu dziesięcioleci służby Taylor walczył w wielu konfliktach zbrojnych, w tym w wojnie 1812 roku, wojnie z Czarnym Jastrzębiem i wojnie z Seminolami na Florydzie. Największą sławę zyskał jednak podczas wojny meksykańsko-amerykańskiej, kiedy to odegrał kluczową rolę w kilku ważnych bitwach i był chwalony za swoją nieustraszoność i umiejętności taktyczne.

W życiu prywatnym Taylor poślubił Margaret "Peggy" Mackall Smith w 1810 roku i para miała sześcioro dzieci. Jedno z ich dzieci, Sarah Knox Taylor, poślubiła przyszłego prezydenta Konfederacji Jeffersona Davisa, ale zmarła młodo. Inna córka, Mary Elizabeth "Betty" Taylor, poślubiła syna armii Williama Wallace'a Smitha Blissa, a ich historia jest kolejnym przykładem przeplatania się wojska i polityki w życiu Taylora.

Prezydentura Zachary'ego Taylora była naznaczona eskalacją kontrowersji wokół niewolnictwa i jego ekspansji na nowo nabytych terytoriach Zachodu. Chociaż sam był posiadaczem niewolników, Taylor próbował znaleźć kompromis w debacie, co wywołało niechęć wśród wielu jego południowych zwolenników. Jego nagła śmierć w 1850 roku pozostawiła wiele pytań bez odpowiedzi dotyczących przyszłości kraju, które ostatecznie zakończyły się wojną secesyjną.

Zachary Taylor pozostaje złożoną postacią w amerykańskiej historii - bohaterem wojennym, który został prezydentem i południowcem, który próbował utrzymać naród w jednym z najbardziej burzliwych okresów.

Zachary Taylor należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-FGC18451) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%