Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Zhu Xi

Czy jesteś spokrewniony z chińskim filozofem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym chińskim filozofem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA chińskiego filozofa

Zhu Xi, znany jako jeden z najwybitniejszych filozofów konfucjańskiego neokonfucjanizmu, był kluczową postacią w intelektualnym i kulturalnym życiu Chin w czasach dynastii Song. Jego interpretacje i komentarze do klasycznych tekstów konfucjanizmu wywarły wpływ na pokolenia uczonych, nie tylko w Chinach, ale także w Japonii, Korei i Wietnamie.

Urodzony w 1130 roku w Youxi w prowincji Fujian, rodzina Zhu Xi była długą linią uczonych i urzędników. W tym środowisku, które ceniło edukację i stypendia, rozwinął pasję do nauki w młodym wieku. W wieku 16 lat zdał egzamin ze służby cywilnej, co oznaczało jego wejście do służby rządowej.

Jego pochodzenie i rodzina położyły podwaliny pod jego intelektualne ambicje. Ojciec Zhu Xi, Zhu Song, był urzędnikiem państwowym i nauczył syna klasycznych tekstów konfucjanizmu. Jednak to turbulencje jego czasów, zwłaszcza inwazja Dżurdżenów i wynikający z niej upadek północnej dynastii Song, ukształtowały myślenie Zhu Xi i skłoniły go do poszukiwania bardziej wszechstronnej, moralnie zorientowanej filozofii.

W swoich wysiłkach na rzecz sformułowania takiej filozofii, Zhu Xi podkreślił studiowanie "Czterech Ksiąg" - Wielkiej Nauki, Środkowej Osi, Analektów i Mencjusza - jako rdzenia konfucjańskiej nauki. Wierzył, że poprzez właściwe zrozumienie tych tekstów i praktykowanie ich nauk, jednostka może osiągnąć najwyższą integralność moralną.

Jego idee nie były pozbawione kontrowersji, a podczas swojej kariery doświadczał zarówno okresów uznania, jak i ostracyzmu. Z czasem jednak jego poglądy stały się ortodoksyjną interpretacją konfucjanizmu w Chinach, która przetrwała wieki.

Zhu Xi był nie tylko uczonym, ale także kochającym człowiekiem rodzinnym. Ożenił się w młodym wieku i miał kilkoro dzieci. Swoje zaangażowanie w edukację i uczoność przeniósł na rodzinę, ucząc swoje dzieci i wnuki klasycznych tekstów.

W Zhu Xi widzimy doskonały przykład tego, jak pochodzenie i pochodzenie rodzinne mogą wpływać i kształtować intelektualne skłonności jednostki. Jego dziedzictwo jako jednego z największych chińskich filozofów konfucjańskich pozostaje niekwestionowane.

Zhu Xi należał do haplogrupy O-M175 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%