iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Dakowie - Przodkowie i pochodzenie

Pochodzenie

Dacianie byli narodem indoeuropejskim i blisko spokrewnionym z Trakami. Stanowili oni większość populacji w Transylwanii (Transylwania). Odrębna tożsamość etniczna Daków powstała około połowy I tysiąclecia p.n.e.. Etnogeneza okazuje się być procesem rozdzielania młodszej tożsamości Daków na podstawie starszego Traka "totalnego człowieka". Do czasów rzymskich Dokejowie nie byli zjednoczonym ludem. Poszczególne grupy plemienne Daków zawierały raczej sojusze, które albo trwały przez krótki czas, albo były bardziej trwałe.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Historia

Dacjanie byli najsilniejszymi przeciwnikami Rzymian na Bałkanach. Tylko cesarzowi Trajanowi udało się podporządkować Daków w dwóch wojnach (101-102 i 105-106 n.e.). Zwycięstwo Rzymian świętuje się we fryzach Kolumny Trajana w Rzymie. Rzymianie założyli liczne kolonie w nowo zdobytej prowincji Dacia. W krótkim czasie Dokejczycy zasymilowali się wśród zromanizowanej ludności Bałkanów. Dacia należała do Imperium Rzymskiego do 271 r. n.e.Spadkobierca

Pamięć o kulturowym dziedzictwie Daków żyje wśród Rumunów do dziś. W ich tożsamości świadomość taocjańskiego pochodzenia ich narodu jest ściśle związana z dumą z przynależności do kręgu cywilizacji rzymskiej.Dlatego zwolennicy tadiańsko-romańskiej teorii ciągłości zakładają, że we współczesnym języku rumuńskim co najmniej 160 leksykalnych spadków składa się z języka Traków tadiańskich, języka Daków, którzy zostali podporządkowani przez Rzymian. Odpowiednie słowa, np. balaur (smok) lub brânza (ser), są uważane za dacjiańskie podłoże rumuńskiego słownictwa. Około 90 z tych słów znajduje się również w języku albańskim.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz