iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Hunowie - Przodkowie i pochodzenie

Pochodzenie

Hunowie byli środkowoazjatyckimi ludami jeździeckimi, które żyły jako koczownicy, później jako pół-nomadzi. Ich ojczyzną był pierwotnie obszar pomiędzy obecnym jeziorem Yssykköl w Kirgistanie a obecną stolicą Mongolii Ułanbaatar. Miały one mieć duże znaczenie w historii Azji i Europy.
W czasach przedchrześcijańskich byli to prawdopodobnie ludzie Xiongnu dla Chińczyków. Chińczycy pokonali ich w pierwszym wieku p.n.e., a wielu z nich przeniosło się na zachód. Około 370 roku stłumili oni Alanów na Północnym Kaukazie i Ostrogotów. Pod rządami króla Attyli posiadali oni duże imperium na północ od Morza Czarnego i Kaspijskiego. Cesarstwo Bizantyjskie popadło w ich zależność. Ich naloty były przerażające i dotarły aż do południowej Francji i Rzymu. Ostatecznie zostali oni pokonani przez Rzymian i Wizygotów na polach katalońskich w 451 roku. Po śmierci Attyli w 453 roku, imperium Hunów zaczęło się rozpadać.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Azjatyccy Hunowie

Pochodzenie Hunów wiązało się ze starszymi badaniami z upadkiem Imperium Hsiung-nu. Imperium Hsiung-nu podzieliło się około połowy I wieku na część południową i północną. Część południowa stała się chińskim protektoratem, natomiast część północna zniknęła pod koniec I wieku.

Prawdziwa "Burza Hunów" rozpoczęła się w IV wieku: w 350 roku Chionici, grupa Hunów, zaczęła atakować Imperium Sassanidów w czasach Shapur II. Podbili Baktrię i zepchnęli Kidarytów (są to pozostałości po Yüe-tschim pod Kidarą) do Afganistanu i północnych Indii. Szapur II pokonał Chionitów, którzy służyli jako pomocnicy w wojnie rzymsko-perskiej w 359 r. i brali udział w oblężeniu twierdzy Amida. Za nimi podążali Hefalici (Biali Hunowie, ale nie Europejczycy), którzy w 425 roku przekroczyli Syr-daja i rządzili Chionitami do 450 roku. W 451 lub 484 roku zakończył się też czas Kidarytów. Biali Hunowie byli zaangażowani w upadek Wielkiego Imperium Indyjskiego Gupty, a także różnili się od Persji (w 484 r. zmarł Sassanide Peroz I, w 498/99 r. byli zaangażowani w spory o tron Sassanidów).The European Huns (Black Huns)

Na przełomie czasu Sarmatianie związani z Scytami rządzili stepy Europy Wschodniej, w III wieku dołączyli do nich Goci. Następnie Czarni Hunowie wywołali wielką migrację ludności w latach 70-tych IV wieku. Zmiana klimatu spowodowała, że pożywienie dla stad stało się niewystarczające. Jednak wszystko to jest tylko spekulacją. Pod ich wodzem Balamir Hunowie przeprawili się przez Wołgę. W 374 r. pokonali Imperium Alanów i zawarli z nimi sojusz. Na półwyspie Tauris, na Krymie, w 375 r. zniszczyli oni imperium Greutów Ermanaricha (por. zwłaszcza Ammianus Marcellinus, 31, 2f.). Część z tych okrucieństw uciekła na zachód (5).

Następnie Hunowie dotarli do granic Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego, Terwingowie uciekli z obszaru Morza Czarnego w 394 roku. Ludność wschodnio-rzymska nazywała się Tatarami Czarnymi Hunami, co później dotyczyło wszystkich azjatyckich ludów jeździeckich. Słowo Tartaros jest tłumaczone z diabłem, pochodzi z greckiego piekła lub podziemia. Hunowie sprowadzili do Europy azjatycką chorobę: ospę.

Czarni Hunowie zrobili demoniczne wrażenie na swoich wrogach. Wycinają - według Jordana - twarze niemowląt płci męskiej, aby uniemożliwić im zapuszczanie brody. Wojownicy zasmarowali czarną ziemię w swoich ranach bojowych, tworząc gruboskórne blizny. Tworzyli też wysokie wieżowe czaszki. Takie czaszki znaleziono w Turyngii i w Talas (Kirgizja). Czarni Hunowie byli strzyżeni na łyso - znak uległości - tylko "Khagan", przywódca hordy, mógł nosić długie włosy.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz