Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Starożytne plemię Inuici - Przodkowie i pochodzenie

Zamów test DNA

Co oznacza nazwa Inuit?

Słowo "Eskimosi" oznacza "ludzi" i jest używane jako ogólny termin dla różnych grup etnicznych w amerykańskim regionie arktycznym, w tym Eskimosów w Kanadzie oraz Inupiat, Yupik i Alutiiq na Alasce. Łączna liczba ludności wynosi dziś około 125 000 osób. Eskimosi mieszkają w północnej Kanadzie, na Alasce, wzdłuż wybrzeża oraz w niektórych miejscach we wnętrzu Grenlandii i na wybrzeżu Rosji.

Jaka jest historia Eskimosów?

Archeolodzy zakładają, że Eskimosi pochodzą z półnadeputowanego ludu, który przybył na Alaskę z Syberii w okolicach 6000 r. p.n.e.
Eskimosi pierwotnie żyli z połowu i polowania na foki, wieloryby i karibu. Około 1860 roku amerykańscy i szkoccy wielorybnicy założyli pierwsze stacje przybrzeżne na północnej Alasce i na wyspie Baffin. Ich obecność radykalnie zmieniła zwyczaje rdzennych Amerykanów. Dowiedzieli się o metalu i narzędziach oraz otrzymali broń i statki do połowu wielorybów.
Termin "Eskimos" pochodzi od plemion Algonquinów żyjących w południowej Kanadzie i oznacza "zjadacz surowego mięsa".

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%