Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Starożytne plemię Koreańczycy - Przodkowie i pochodzenie

Zamów test DNA

Skąd się wzięli Koreańczycy?

Znaleziska archeologiczne sugerują, że Korea została zasiedlona około 18 000 do 12 000 lat temu. Pierwotnymi mieszkańcami półwyspu były koczownicze plemiona z regionu syberyjsko-mongolskiego. Tak zwana ceramika grzebieniowa z wzorem jodełkowym (jeulmuntogi) występowała we wszystkich regionach kraju. Były one również powszechne na Syberii oraz wzdłuż rzek Oka i Wołgi. Różnią się one znacznie od chińskich i japońskich znalezisk neolitu.
Po kolejnych falach imigracji, w epoce neolitu i brązu wykształcił się homogeniczny lud Han. Godne uwagi są liczne megalityczne znaleziska w Korei, stanowią one 60% wszystkich megalitów na świecie, dlatego też Korea nazywana jest również "Królestwem Dolmen", czyli grobowcami megalitycznymi. Znaleziono tam biżuterię z brązu i jadeitu.
Zgodnie z obecnym stanem badań, Koreańczycy wyszli z plemienia Jemaek Tungus.

Jaka jest historia Koreańczyków?

The antyczny Koreański stan Choson podobno zakładać the założyciel ojciec Tangun wokoło 2300 2300. Pierwszym historycznym władcą był król Kija, który założył dynastię Kija na południu około 1100 roku przed Chrystusem. Zostało ono obalone przez Trzy Cesarstwa Han w 194 r. p.n.e., podczas gdy północ stała się państwem wasali i stała się zależna od Chin. W I wieku p.n.e. tradycja pisarstwa koreańskiego rozpoczęła się od stworzenia trzech królestw Silla, Paekche i Kokuryo: Koreańczycy przyjęli chińskie pisma pod wpływem konfucjańskim i buddyjskim. Koreańskie państwo unitarne powstało w 668 r. n.e., poprzez zjednoczenie królestw pod Silla, i osiągnęło kulturowy rozkwit z silnymi wpływami buddyjskimi z Chin w VIII i IX w. W 935 r. generał Wang Gon rozpoczął dynastię Wang. Podczas ich rządów rozwinęła się ważna kultura. Dynastia ta nadała państwu nazwę Koryo, która później została zmieniona w Europie na Koreę. Korea przeżyła drugi kulturalny rozkwit w XV wieku, pod rządami króla Sedzonga: opracowano koreański skrypt Hangul, meteorologiczne i inne instrumenty pomiarowe. W następnych stuleciach sytuacja wewnętrzna Korei charakteryzowała się walkami politycznymi pomiędzy różnymi konfucjańskimi szkołami.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%