iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Koreańczycy - Przodkowie i pochodzenie

Pochodzenie

Znaleziska archeologiczne sugerują, że Korea została zasiedlona około 18 000 do 12 000 lat temu. Pierwotnymi mieszkańcami półwyspu były koczownicze plemiona z regionu syberyjsko-mongolskiego. Tak zwana ceramika grzebieniowa z wzorem jodełkowym (jeulmuntogi) występowała we wszystkich regionach kraju. Były one również powszechne na Syberii oraz wzdłuż rzek Oka i Wołgi. Różnią się one znacznie od chińskich i japońskich znalezisk neolitu.
Po kolejnych falach imigracji, w epoce neolitu i brązu wykształcił się homogeniczny lud Han. Godne uwagi są liczne megalityczne znaleziska w Korei, stanowią one 60% wszystkich megalitów na świecie, dlatego też Korea nazywana jest również "Królestwem Dolmen", czyli grobowcami megalitycznymi. Znaleziono tam biżuterię z brązu i jadeitu.
Zgodnie z obecnym stanem badań, Koreańczycy wyszli z plemienia Jemaek Tungus.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Historia

The antyczny Koreański stan Choson podobno zakładać the założyciel ojciec Tangun wokoło 2300 2300. Pierwszym historycznym władcą był król Kija, który założył dynastię Kija na południu około 1100 roku przed Chrystusem. Zostało ono obalone przez Trzy Cesarstwa Han w 194 r. p.n.e., podczas gdy północ stała się państwem wasali i stała się zależna od Chin. W I wieku p.n.e. tradycja pisarstwa koreańskiego rozpoczęła się od stworzenia trzech królestw Silla, Paekche i Kokuryo: Koreańczycy przyjęli chińskie pisma pod wpływem konfucjańskim i buddyjskim. Koreańskie państwo unitarne powstało w 668 r. n.e., poprzez zjednoczenie królestw pod Silla, i osiągnęło kulturowy rozkwit z silnymi wpływami buddyjskimi z Chin w VIII i IX w. W 935 r. generał Wang Gon rozpoczął dynastię Wang. Podczas ich rządów rozwinęła się ważna kultura. Dynastia ta nadała państwu nazwę Koryo, która później została zmieniona w Europie na Koreę. Korea przeżyła drugi kulturalny rozkwit w XV wieku, pod rządami króla Sedzonga: opracowano koreański skrypt Hangul, meteorologiczne i inne instrumenty pomiarowe. W następnych stuleciach sytuacja wewnętrzna Korei charakteryzowała się walkami politycznymi pomiędzy różnymi konfucjańskimi szkołami.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz