iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Kurdowie - Przodkowie i pochodzenie

Historia

Kurdowie mieszkali przez ponad 2000 lat w sąsiadujących górzystych regionach Turcji, Syrii, Iraku, Iranu i Armenii. Pozostali mniej lub bardziej autonomiczni, choć rzadko mogliby rządzić terytorium, które nazywają Kurdystanem, ziemią Kurdów.
Pochodzenie Kurdów jest kontrowersyjne. Jednak pierwsze wskazówki można znaleźć w skrypcie klinowym z czasów asyryjskich. Związki etniczne istnieją z Medami, starożytną grupą irańską, która żyła w południowo-zachodniej Azji ponad 2700 lat temu. W VII wieku Kurdowie znaleźli się pod wpływem islamu. W ramach wieloetnicznych państw islamskich Kurdowie mieszkali w mniejszych, lokalnych księstwach. W 1639 r. większość terytorium kurdyjskiego znalazła się pod panowaniem Imperium Osmańskiego. Po rozwiązaniu Imperium Osmańskiego Kurdom obiecano w 1920 r. własne państwo w traktacie pokojowym z Sèvres. Późniejsze przepisy podzieliły ten obszar między Iran, Irak, Turcję i Związek Radziecki.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Kultura

Dziś na tym obszarze jest około 20 milionów Kurdów. Ze względu na długą, odizolowaną egzystencję w regionach górskich, Kurdowie zdołali zachować swój własny język. Kurdyjski jest najbliżej spokrewniony z perskim. Zachowały one również własną organizację społeczną i tradycje ustne. Prawie wszyscy Kurdowie są muzułmanami, ale niewielka mniejszość, znana jako Yezidi, praktykuje swoją własną religię, w której mieszają się idee chrześcijańskie, staroirańskie i islamskie.

Chociaż społeczeństwo kurdyjskie jest patriarchalne i tylko męscy potomkowie dziedziczą majątek, kurdyjskie kobiety są znacznie bardziej obecne w życiu publicznym niż inne kobiety w okolicznych społeczeństwach tureckich, arabskich i irańskich. Odgrywają one większą rolę w decyzjach wspólnotowych i mają większą swobodę w kontaktach z mężczyznami.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz