iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Ligurowie - Przodkowie i pochodzenie

Pochodzenie

Liguryjczycy znani są ze starożytnych źródeł pisanych i osiedlili się w południowej Francji, północnych Włoszech i zachodnich Alpach. Prawdopodobnie jest to ludność zamieszkująca przed Indo-Europejską zachodni region Alp, zwłaszcza Górny Ren, zachodnią Szwajcarię, region Rodanu, Dolinę Padu, Riwierę Francuską i Włoską oraz Korsykę. Należą one zatem do starożytnych narodów europejskich i są nośnikami kultury Terramare, kultury epoki brązu w okolicach Genui. Liguryjczycy mieszkali również w zachodniej Hiszpanii. Niewiele wiadomo o języku liguryjskim, ani przed mieszaniem z celtyckim, ani po nim. W związku z tym wszystkie stwierdzenia dotyczące relacji Liguryjczyków w sensie genetycznym i językowym mają charakter spekulacyjny.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Historia

Od VI wieku p.n.e. Liguryjczycy zostali zepchnięci przez Celtów z wyżej wymienionych terenów mieszkalnych na tereny nadmorskie, obecnie znane jako Liguria, ale przede wszystkim w dolinie Rodanu tworzyli również mieszaną populację z porównywalnymi z Celtami plemionami. Od roku 238 p.n.e. przeszli oni pod panowanie Republiki Rzymskiej, po tym jak już wcześniej zapewnili wojska pomocnicze w legionach rzymskich.

Jednym z głównych miast Liguryjczyków było nadmorskie miasto Albingaunum lub Album Ingaunum (dziś Albenga) liguryjskich Ingauni.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz