Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Starożytne plemię Ligurowie - Przodkowie i pochodzenie

Zamów test DNA

Skąd pochodzą Liguryjczycy?

Liguryjczycy znani są ze starożytnych źródeł pisanych i osiedlili się w południowej Francji, północnych Włoszech i zachodnich Alpach. Prawdopodobnie jest to ludność zamieszkująca przed Indo-Europejską zachodni region Alp, zwłaszcza Górny Ren, zachodnią Szwajcarię, region Rodanu, Dolinę Padu, Riwierę Francuską i Włoską oraz Korsykę. Należą one zatem do starożytnych narodów europejskich i są nośnikami kultury Terramare, kultury epoki brązu w okolicach Genui. Liguryjczycy mieszkali również w zachodniej Hiszpanii. Niewiele wiadomo o języku liguryjskim, ani przed mieszaniem z celtyckim, ani po nim. W związku z tym wszystkie stwierdzenia dotyczące relacji Liguryjczyków w sensie genetycznym i językowym mają charakter spekulacyjny.

Jaka jest historia Liguryjczyków?

Od VI wieku p.n.e. Liguryjczycy zostali zepchnięci przez Celtów z wyżej wymienionych terenów mieszkalnych na tereny nadmorskie, obecnie znane jako Liguria, ale przede wszystkim w dolinie Rodanu tworzyli również mieszaną populację z porównywalnymi z Celtami plemionami. Od roku 238 p.n.e. przeszli oni pod panowanie Republiki Rzymskiej, po tym jak już wcześniej zapewnili wojska pomocnicze w legionach rzymskich.
Jednym z głównych miast Liguryjczyków było nadmorskie miasto Albingaunum lub Album Ingaunum (dziś Albenga) liguryjskich Ingauni.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%