iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Majowie - Przodkowie i pochodzenie

Pochodzenie

Pierwotny dom Majów znajdował się w północnym Meksyku, skąd w czasach prehistorycznych przenieśli się na południe. Ten ruch migracyjny został wywołany przez pchnięcie osadników Uto-Azteców, którzy około 2500 r. p.n.e. zaczęli pchać się na południe od tego regionu na południowy zachód od dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Ten ruch na południu dotknął wszystkie osiadłe populacje w północnym Meksyku. Majowie znaleźli nowy dom na wyżynach Gwatemali. Stamtąd później wyemigrowali na niziny i zasiedlili cały Półwysep Jukatan. Ciągłość osadnictwa w tym regionie można udowodnić od początku drugiego tysiąclecia p.n.e.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Kultura

W czasach swojego rozkwitu Majowie reprezentowali potężną kulturę wysoką. Przeważnie mówi się o kulturze Majów; w rzeczywistości istnieje wiele podobieństw między różnymi miejscami z przeszłości - ale za tą kulturą stoją różne narody o mniej lub bardziej zbliżonych językach Majów.

Rozwój kulturowy niektórych regionalnych społeczności Majów osiągnął poziom cywilizacyjny już w czasach przedchrześcijańskich. Ludność Majów otrzymała ważne początkowe impulsy dla rozwoju zaawansowanej cywilizacji dzięki wpływom cywilizacji olmeckiej, która dostarczyła kulturom-następcom wyspecjalizowane i wyrafinowane technologie kulturowe. Obejmują one architekturę monumentalną (w tym budowę piramid), rozwinięte techniki produkcji ceramiki, rzeźby i rzeźby w kamieniu (np. jadeit), kalandrowanie i stosowanie pisma.

Majowie słyną z uprawy kukurydzy, swojej matematyki i wyrafinowanego kalendarza, napisanego w języku Majów. Skrypt ten, który jest obecnie w dużej mierze odszyfrowany, był jedynym znanym w pełni rozwiniętym medium pisarskim w Ameryce do czasu przybycia Hiszpanów. Rękodzieło (obróbka kamienia, ceramiki, drewna, tkanin) i malarstwo były bardzo rozwinięte, metaloplastyka (złoto, srebro, miedź) odgrywała rolę dopiero późno i prawie wyłącznie w celach rytualnych, a nie w produkcji narzędzi. W miastach znajdowały się piramidy schodkowe do 75 m wysokości, akropol Majów, pałace, obserwatoria i korty balowe.Najnowsza historia

Upadek społeczeństwa Majów w IX/10 wieku jest przedmiotem szerokiej i długotrwałej dyskusji badawczej.

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, Majowie nie zginęli: Chociaż przedkolumbijska elita Majów została eksterminowana przez hiszpańskich konkwistadorów w XVI wieku, większość ludności Majów przetrwała jako niewolnicy pracy wielkich posiadaczy ziemskich. Dzisiejsi Majowie nie tworzą już jednak jednostki politycznej.

Obecnie około 6,1 miliona Majów mieszka w Meksyku (na Jukatanie, w Chiapas i Tabasco), a także w Belize, Gwatemali, Hondurasie i Salwadorze, chociaż Pocomam i Chortí, którzy pierwotnie mieszkali w El Savadorze, zostali w XX wieku eksterminowani w swojej własnej kulturze i języku w wyniku gwałtownych represji państwowych. Dzisiejsza religia Majów jest mieszanką chrześcijaństwa i starożytnych tradycji Majów.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz