iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Romowie - Przodkowie i pochodzenie

Pochodzenie

Romowie znani są pod wieloma nazwiskami: "Gypsy" (niemiecki), "Gitanes" (francuski), "Czigany" (węgierski) i "Gypsy" (angielski). Błędnie przypisuje się im egipskie pochodzenie. W rzeczywistości Romowie pochodzą z północno-zachodniej części Indii. Mówią oni po cygańsku, czyli w języku indyjskim, z którego pochodzi słowo "Romowie". To znaczy coś w rodzaju "człowiek" lub "ludzie". Jedna z teorii wyjaśnia wypędzenie grupy z Indii w XI wieku wraz z ich rekrutacją jako żołnierzy do walki z islamskim najeźdźcą, ale na przestrzeni wieków byli oni następnie ścigani w Cesarstwie Bizantyjskim i aż do południowo-wschodniej Europy.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Kultura

Przez długi czas Romowie żyli na obrzeżach społeczeństw, również po to, by uniknąć dyskryminacji lub dlatego, że prowadzili życie imigranckie. Przez wieki rodziny podróżowały po kraju w kolorowych wozach konnych i prowadziły interesy zgodne z ich rodzajem koczownictwa. Byli to kupcy koni, handlarze, majsterkowicze, muzycy, wróżbici i wystawcy targowi.

Z czasem Romowie przyjęli różne wyznania, często w zależności od dominującej lokalnej tradycji. Jednakże, chociaż przestrzegają oni wielu obrzędów swojej religii, od czasu do czasu dodają swoje własne. Na przykład, członkowie kościoła rzymskokatolickiego gromadzą się co roku w maju w delcie Rodanu we Francji, aby uczcić Czarną Sarę, ich patronkę, chociaż kościół jej nie uznaje.Najnowsza historia

Obecnie Romowie stanowią mniejszość w każdym kraju w Europie, a ich liczbę szacuje się na osiem do dwunastu milionów na całym świecie. Dokładne liczby nie są znane. Ich długa historia dyskryminacji sprawiła, że wielu Romów nadal niechętnie ujawnia swoje pochodzenie. Podczas drugiej wojny światowej naziści zamordowali ponad pół miliona Romów. Reżim komunistyczny tłumił również kulturę romską.

Podczas gdy wskaźniki urodzeń innych grup etnicznych w Europie spadają, te należące do Romów rosną. Niektórzy demografowie przewidują, że do 2060 roku na Słowacji będzie więcej Romów niż Słowaków.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz