iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Scytowie - Przodkowie i pochodzenie

Historia

Nazywają siebie Sokolotenami: To naród irańskiego pochodzenia, koczowniczy lud stepów południowo-rosyjskich. Scytowie osiedlili się w rejonie Morza Czarnego w pierwszej połowie I tysiąclecia p.n.e., gdzie zetknęli się z kulturą grecką. Nazwa Scythe została już przeniesiona na członków południowosyberyjskich ludów stepowych w IV wieku p.n.e.. W IV i III wieku p.n.e. Scytowie, którzy wcześniej żyli jako koczownicy, również uprawiali rolnictwo i posiadali stałe rezydencje i fortyfikacje. Wiodąca klasa osiadła w warownych domach na zamku, natomiast wyspecjalizowani rzemieślnicy mieszkali w chatach na zamku zewnętrznym.
Scytianie przeniknęli aż do dorzecza Dolnego Dunaju, Półwyspu Bałkańskiego, regionu Karpat oraz Węgier, Polski i regionu Dolnych Łużyc. Pod koniec IV w. p.n.e. Scytowie zostali wypędzeni ze swoich terytoriów na zachód od Dunaju przez Sarmatów i przez Dunaj przez Filipa II z Macedonii; w III w. p.n.e. Scytowie z południowej Rosji również dostali się pod panowanie Sarmatów.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Kultura

Scythianie nosili obcisłe spódnice i spodnie, bogato zdobione skórzanym paskiem, buty z miękkiej skóry i czapkę na głowie. Mieszkali w wagonach lub namiotach. Mieli stado koni, bydła i owiec. Ich główną bronią był łuk stepowy i krótki miecz przypominający sztylet. Siła i bogactwo Scytów znajduje odzwierciedlenie we wspaniałej konstrukcji i bogatej dekoracji budynków oraz w artykułach codziennego użytku zdobionych biżuterią.

Sztuka scytyjska rozwinęła się z północnoeuroazjatyckiej sztuki myśliwskiej, w spotkaniu z irańską i grecką sztuką od 600 do 300 lat p.n.e. Rękodzieło w greckich miastach na północnym wybrzeżu Pontusu przyniosło sztukę scytyjską do rozkwitu. Głównym motywem jest zwierzę, które indywidualnie lub w grupach walczących zwierząt ozdabia broń, tradycyjny strój, uprzęże i wszelkiego rodzaju wyposażenie w naturalistycznym przedstawieniu lub ekstremalnej stylizacji. Po zastąpieniu władzy scytyjskiej przez Sarmatów, sztuka scytyjska została przekształcona w wielobarwne ornamenty.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz