Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Starożytne plemię Tybetańczycy - Przodkowie i pochodzenie

Zamów test DNA

Region Tybetański

Mieszkańcy Tybetu, których liczbę szacuje się na pięć do sześciu milionów, żyją na rozległym wysokim płaskowyżu, wysokiej pustyni otoczonej jałową, zimną przestrzenią i najwyższym pasmem górskim na ziemi, Himalajami.
Pod względem kulturowym Tybet jest znacznie większy niż obszar w Chinach zwany "Tybetańskim Regionem Autonomicznym". Ten większy Tybet obejmuje Bhutan, Sikkim, północny Nepal i część Kaszmiru w północnych Indiach. Duża część chińskich prowincji Gansu, Qinghia, Sichuan i Yunnan są również etnicznie tybetańskie. Grupy pozostające pod wpływem kultury tybetańskiej i mówiące wieloma dialektami przyczyniają się do powstania złożonego świata tybetańskiego. W Chinach mandaryński stał się lingua franca dla wielu Tybetańczyków.

Jaka jest kultura Tybetańczyków?

Położenie geograficzne i polityka izolacji pozwoliły Tybetańczykom na utrzymanie prawie średniowiecznego stylu życia do połowy XX wieku. Ich kultura wywodzi się ze stosunkowo żyznego południa płaskowyżu, gdzie możliwa była uprawa jęczmienia, natomiast na dalekiej północy koczownicy mieszkający w czarnych namiotach hodowali bydło, zwłaszcza wszechobecny jak. W VII wieku buddyzm pochodził z Chin, a wkrótce po nim pojawili się buddyjscy misjonarze z północnych Chin. Instytucje religijne i świeckie połączyły się i przenikały przez wszystkie dziedziny życia. W kraju było 6000 klasztorów, a co najmniej jeden syn z każdej rodziny został mnichem.
Chociaż buddyzm tybetański ma wiele gałęzi, sekta Gelukpa dominuje od XVII wieku, kiedy to piąty Dalajlama dotarł na szczyt teokracji. Na bazie buddyzmu rozwinęła się kosmopolityczna filozofia, dążenie do wiedzy, która w dużej mierze przetrwała do dziś. Faktyczna niepodległość Tybetu w latach 1912-1950 zakończyła się wraz z okupowaniem kraju przez Chiny, a w 1959 r. zmusiła do wygnania Dalajlamę i 80 000 jego zwolenników w północnych Indiach. Następnie nastąpił religijny ucisk i zniszczenie klasztorów, a stały napływ Chińczyków skonfrontował Tybetańczyków z obcymi wpływami kulturowymi.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%