iGENEA
Procentowe pochodzenie

Pochodzenie wszystkich przodków określane jest według regionów i wartości procentowych. Mapa świata pokazuje różne pochodzenie.

Znajdź krewnych

Otrzymasz listę genetycznych krewnych w swoim wyniku online. Możesz skontaktować się z krewnymi przez e-mail, aby dowiedzieć się więcej o ich rodzinie i pochodzeniu.

Wynik z zaświadczeniem

Oprócz wyniku online, otrzymasz szlachetne świadectwo pochodzenia w ramce na zdjęcie i inne dokumenty w eleganckim folderze.

Urvolk

Przeżyjesz haplogrupę i migracje (czas prehistoryczny), ludzi pierwotnych (starożytność), jak również region pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Wszyscy rdzenni mieszkańcy

Tylko za pomocą testu ekspertów iGENEA możesz poznać dokładne haplogrupy i migracje (czasy prehistoryczne), ludy pierwotne (starożytność) i regiony pochodzenia (średniowiecze) linii ojcowskiej i macierzyńskiej.

Wszyscy krewni

Tylko dzięki testowi iGENEA Expert Test znajdziesz wszystkich swoich genetycznych krewnych w naszej bazie danych.

Więcej krewnych

Otrzymasz dodatkową listę innych krewnych linii ojcowskiej (mężczyźni) LUB linii matek (kobiety).

Osobiste porady

Phone:0041 43 817 13 91

info@igenea.com Live-Chat WhatsApp

Starożytne plemię Tybetańczycy - Przodkowie i pochodzenie

Region Tybetański

Mieszkańcy Tybetu, których liczbę szacuje się na pięć do sześciu milionów, żyją na rozległym wysokim płaskowyżu, wysokiej pustyni otoczonej jałową, zimną przestrzenią i najwyższym pasmem górskim na ziemi, Himalajami.
Pod względem kulturowym Tybet jest znacznie większy niż obszar w Chinach zwany "Tybetańskim Regionem Autonomicznym". Ten większy Tybet obejmuje Bhutan, Sikkim, północny Nepal i część Kaszmiru w północnych Indiach. Duża część chińskich prowincji Gansu, Qinghia, Sichuan i Yunnan są również etnicznie tybetańskie. Grupy pozostające pod wpływem kultury tybetańskiej i mówiące wieloma dialektami przyczyniają się do powstania złożonego świata tybetańskiego. W Chinach mandaryński stał się lingua franca dla wielu Tybetańczyków.


Zamówić analizę mojego pochodzenia
z EUR 179

Kultura

Położenie geograficzne i polityka izolacji pozwoliły Tybetańczykom na utrzymanie prawie średniowiecznego stylu życia do połowy XX wieku. Ich kultura wywodzi się ze stosunkowo żyznego południa płaskowyżu, gdzie możliwa była uprawa jęczmienia, natomiast na dalekiej północy koczownicy mieszkający w czarnych namiotach hodowali bydło, zwłaszcza wszechobecny jak. W VII wieku buddyzm pochodził z Chin, a wkrótce po nim pojawili się buddyjscy misjonarze z północnych Chin. Instytucje religijne i świeckie połączyły się i przenikały przez wszystkie dziedziny życia. W kraju było 6000 klasztorów, a co najmniej jeden syn z każdej rodziny został mnichem.

Chociaż buddyzm tybetański ma wiele gałęzi, sekta Gelukpa dominuje od XVII wieku, kiedy to piąty Dalajlama dotarł na szczyt teokracji. Na bazie buddyzmu rozwinęła się kosmopolityczna filozofia, dążenie do wiedzy, która w dużej mierze przetrwała do dziś. Faktyczna niepodległość Tybetu w latach 1912-1950 zakończyła się wraz z okupowaniem kraju przez Chiny, a w 1959 r. zmusiła do wygnania Dalajlamę i 80 000 jego zwolenników w północnych Indiach. Następnie nastąpił religijny ucisk i zniszczenie klasztorów, a stały napływ Chińczyków skonfrontował Tybetańczyków z obcymi wpływami kulturowymi.

Kolejne ludy tubylcze iGENEA

Żydzi Wikinger Celty Niemcy Basken Aborygeni australijscy Arabowie Berberowie Chiński Dakowie Etruskowie Iberowie Indianie Inków Inuici Italikowie Japończycy Kurdowie Ligurowie Majowie Mongołowie Ludy oceaniczne Persowie Romowie Scytowie Słowianie Tybetańczycy Fenicki Indianie Koreańczycy Bantu Ludy tureckie Saamowie Ilirowie Wandalowie Bałtowie Macedończycy Hellenowie Hunowie Trakowie Ugrofińskich Indoeuropejczycy

Tak działa analiza pochodzenia DNA.

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Zamówić zestaw testowy:

telefonicznie, e-mail lub na stronie internetowej

Pobierz zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy:

Dostawa trwa kilka dni.

pobrać próbki
pobrać próbki:

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek
Wysyłanie próbek:

z załączoną kopertą

skutek
skutek:

na piśmie i online po ok. 6-8 tygodniach.

Zamówienie analizy pochodzenia iGENEA

 • iGENEA Basic

  Zamówione przez 29% klientów na analizę pochodzenia.

  179 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Premium

  Zamówione przez 55% klientów na analizę pochodzenia.

  499 EUR
  porządek teraz  
 • iGENEA Expert

  Zamówione przez 16% klientów na analizę pochodzenia.

  1299 EUR
  porządek teraz